Velmistr reiki

Velmistr reiki, je volné pokračování reiki, které muže postoupit každý Usui reiki mistr, který má již za sebou kompletní kurz Usui Shiki Ryoho. Další zasvěcení prohlubují Vaše zkušenosti hned v několika rovinách.

Základní usui reiki systém, je systém, kterým je nutné velmi dobře projít. Tedy ne jen co se týče samotných zasvěcení a v prvé řade v jeho pravidelném používaní sami na sobě, tak aby jste opravdu velmi dobře prošli vnitřní duševní, fyzickou a mentální transformací, která Vás jednou pro vždy změní do nového já, které je cítí, vnímá a jedná v nejlepším zájmu sebe sama, ale i při léčení druhých osob, zvířat a svého okolí.

Ne každý reiki mistr, dbá na to, aby jeho studenti se pravidelně věnovali reikování sebe sama (to v prvé řadě) a v reikovaní cokoli. Pravidelné používání reiki energie z Vás právě děla mistry. Mistrovské reiki je tak o trpělivosti a důslednosti, která přerůstá ve Váš nový lepší život ať už po zdravotní stránce, finanční stránce, nebo v osobním živote. Pokud se Vás život zásadně změnil, alespoň ve dvou zmiňovaných oblastech, pak můžete říct, že jste na dobré cestě. Pokud ne, tak je potřeba se začít sobě více věnovat a pracovat na sobě, pravidelně se reikovat (celé tělo) a následně až cítím, že jsem pokročil začít pracovat a reikovat rodiny, známe a poté i nové lidi, kteří Vás vyhledají.

Velmistr reiki je ovšem vhodný pro obě skupiny o kterých jsem se zmínil. Protože i těm, kteří prošli systémem Usui „příliš rychle“ se zde vrací možnost se „nově“ vrátit do cítění a vnímání energii, které třeba v minulosti sami zanedbali, zejména první dva stupně Velmista reiki krásně plní zmiňovaný účel. Stějně tak pro skupinu „poctivých a pokročilých reikařu“ vám umožní lepe obnovit tato napojení z předešlých kurzu usui reiki. Nebojte se, nejedná se o opakování, ale lepší rozpomenutí se a hlubší ukotvení se v této energii novou „současnou“ formou. Každá úroveň je odlišná, zaměřuje se podstatně důkladněji na detail, který s reiki přímo souvisý. Například na prohloubení reiki meditaci, je Voborná forma, která Vám postupně dá lepší ucelenější pohled, ale hlavně vnitří pohopení a cítění dalších rozměrů této překrásné energie.

Velmistr Reiki je rozdělem do těchto stupňů:

Symbol moudrosti

patří k mistrovskému zasvěcení. Je to symbol síly, moudrosti, poznání, vědomí (požehnání pro přijetí energii moudrosti).
Dovede vás k harmonii nejen sami se sebou, ale také s jednotlivými stupni. Je to tzv. zesilovač, který umožňuje proniknout více do hloubky u jednotlivých symbolů v každém stupni a tak vás učiní mnohem způsobilejší pro práci s nimi.

5. a 6. stupeň Reiki – I. a II. Velmistr:

V každém stupni jste zasvěceni do jednoho symbolu. Často se tomuto stupni Reiki dává název „laser – Reiki“. Předávají se zde 2 nové symboly, které jsou velmi silné a zvyšují váš energetický potenciál.

5. stupeň – I. Velmistrovský stupeň: Má název „Velká harmonie“

Symbol do kterého jste zasvěceni je určen ke spojení se s vaším vnitřním dítětem a středním Já abyste je s nejvyššími silami pozdvihli a nechali růst.Takto je možné vybudovat základ pro větší podporu Světla i jejich následnou ochranu. Touto harmonií budou nejvíce prostoupena vaše srdce, síla a jednota.

6. stupeň – II. Velmistrovský stupeň: Má název „Velké rozdělení“

Symbolem do kterého jste zasvěceni se spojíte se se svým vlastním středem a necháte sílu stoupat nahoru i dolu, pak sestoupíte níž abyste spojili ženskou a mužskou energii a rozpustili ji na zemském povrchu.

7. a 8. stupeň Reiki – III. a IV. Velmistr:

V každém stupni jste zasvěceni do jednoho symbolu. Předávají se zde 2 nové symboly.

7. stupeň – III. Velmistrovský stupeň: Má název „Velká svoboda“

Tento symbol nám pomáhá se osvobodit nebo dosáhnout svobody. Svobodní od závislostí, věcí nebo osob, ale i na odstranění závislostí, které jste si sami vytvořili. Použitím tohoto symbolu dochází k napojení na naši šišinku mozkovou, dojde ke přímému kontaktu s vaším Vyšším Já.

8. stupeň – IV. Velmistrovský stupeň: Má název „Velký mír“

Tento symbol vám pomůže nalézt velký mír a důvěru.

9. stupeň Reiki – V. Velmistr:

Zasvěcením do tohoto stupně získáte další možnost pracovat se dvěma symboly.

  • první symbol má v překladu název “ Osvobozující pocit štěstí“, tím je vám naznačeno ve které oblasti budete nejvíce s tímto symbolem pracovat
  • druhým symbolem budete umět posílit účinky energie různých bylin při jejich aplikaci

Tento stupeň byl objeven brazilskou mistryní Severina De Silva.

10. stupeň Reiki – VI. Velmistr:

Zasvěcením do tohoto stupně se naučíte zesilovat energie stromů a s jejich pomocí vyvíjet nové síly a tím zesílit samoozdravovací proces vašeho těla.

  • první symbol zesiluje léčivou energii stromů skrze vás
  • druhým symbol je Symbol Karmy“; z Ducha i duše budou aplikací tohoto symbolu odstraněny karmické implantáty pro další inkarnace

 

Reiki stupňu Velmistra reiki je ješte více, ja však v tomto systému zatím skončil 10. úrovni.