Terapie a kurzy

Úvod

Techniky, které používám, jsou různé a  individuální podle vaší potřeby. Za více než deset let kdy se tomu aktivně věnuji jsem prodělal řadu seminářů ať už to bylo reiki, SRT*, Léčení skrze VJ*, čištění magii, kurzy čínské medicíny, akupresury, masáži atd. Některé „stejné‘ kurzy jsem zkoušel i u více lidí, abych měl větší možnost se dovědět více z jejich praxe. Přečetl jsem řadu knih od učení Kabaly po analytickou psychoterapii. Co mi však pomohlo ze všeho nejvíce, byla má vlastní praxe.

V prvé řadě práce na sobě pomocí reiki technik, meditaci na dennodenní bázi, které mě doslova katapultovaly a otočilo můj život o 180 stupňů a to v pracovním, soukromém žívotě. Můk život se mi otočil a z problému, který mi jsem v té době procházel se věci postupně měnily pod očima a zajistili mi stabilitu a vyrovnanost. A v neposlední řadě velké množství klientů, které mi během praxe prošlo rukama. Dostal od průvodců, řadu nových energii, technik, které postupnou praxi začali přicházet. Vytvořil jsem vlastní způsob terapie, kterou dále vylepšuji a také předávám  svým studentům v mých kurzech.

Ačkoliv jsem měl  nedávno opět menší zdravotní pád, který byl způsoben intenzivni studiem na VŠ, kdy jsme se postupně odříznul od lidi a energii, které jsem přestal téměř používat. Ovšem po tom, co jsem se zase vrátil k energiím a lidem se věci postupně vrátily do normálu.

Jsem toho názoru, že člověk, který pomáhá druhým by neměl mít tajnosti před těmi, kterým pomáhá a proto se i já během svých terapii snažím být otevřeny.

Terapie

Samotná terapie je obvykle dvouhodinová, kdy si nejdříve poslechnu potřeby klienta a následně přes VJ* propojím s jeho vedením a následně dostávám informace o postupu léčení, během kterého se začnou věci postupně otevírat a uvolňovat. Vše probíhá postupně a jako slubky cibule se sloupává jedna vrstva po druhé  a začínají se uvolňovat a zpracovávat situace, emoce, energie, kterými klient prochází.

Během každé sezení udělat pro klienta maximum, aby sám mohl pocítit změnu a odcházel v lepším stavu něž přišel, ovšem některé problémy vyžadují více času a více terapii. Aby to klient neměl tak drahé, vždy doporučuji, aby se klient aktivně podílel na těchto změnách a mohl si tak i do budoucna pomoci sám. Na to kolikrát stačí prodělat kurz Usui reiki I. a II. + kurz LSVJ a pozorný a průměrně aktivní student, dostane do rukou nástroje, se kterými při troše snahy, dokáže mnohé sám.

Člověk, který si pak dokáže pomoci sám je mým ideálním cílem, který během své praxe nabízím. Je to ta nejlepší investice pro každého z Vás, kterou Vám mohu nabídnout.

Realita je však je různá, lide často chtějí jen pomoci a na vlastní práci na sobě nemají chuť a očekávají od terapeuta, že udělá zázrak a problémů je zbaví bez jejich přičinění. Bohužel jenom tahle to nefunguje. Dokážu člověku hodně energeticky i duševně pomoci na tu úroveň, aby měl dostatek síly na sobě pracovat, ovšem pak i on by se měl aktivně zapojit do aktivní práce na sobě.

Lidem, kteří se léčí s na psychiatrii, nejsou často schopni přijmou toto léčení, protože podobné techniky, požadují alespoň určitou mentální harmonii v těle.

————————————————————————–

VJ * … Vyšší Já, je skupina bytostí, které Vám pomáhají s vaším duchovním růstem.

SRT *..  Spititual Response Therapy je americký terapeutický systém, který pomocí řady specializovaných tabulek a technik pod taktovkou VJ, pomáhá k identifikaci problému klienta a v jeho léčení.

LSVJ * … je česká varianta SRT, která obohatila SRT o další nové techniky a postupy, které vznikly praxi českých terapeutů.