Seichem zemský kruh

Seichem je systém velice širokého záběru. Od svého počátku (vznikla rozšířením ze Seichim ve spojení s Tera mai ) nachází stále nové příznivce, kteří ji obohacují svými znalostmi, praxí a přístupy získanými zejména během mnohých channelingových sezeních či terapiích. Tak se název Seichem mnohokrát změnil a nabral nový směr. I náš systém je odlišný od těch, které jsou jeho předchůdcem. Bylo by zbytečné popisovat všechny předchozí cesty, kterými se k nám Seichem dostala. Právě z důvodu jejich odlišnosti od našeho pojetí. Proto tedy vítejte v originálním systému Seichem- Rozšířený systém.

Seichem je energie Reiki z Usuiho linie, která je obohacena novými vibracemi, barvami, tóny , vůní a chutěmi – produkty nového systému zasvěcení a nových symbolů. Tyto symboly jsou z větší části produktem channelingu vedeného v Egyptě, nebo při napojení na zdejší síly. Některé symboly (2. stupeň ) jsou hladivé, jiné pracují v auře, další pak razantně očišťují tělo. Z větší části však mají za úkol přetvořit vaše osobní energie na vysokovibrační –tedy jednoduše řečeno mají pozvednout vaše osobní energie na vyšší stupeň rozvoje.

Seichem je systém hodně blízký Karuna Ki, Tera Mai a Raku Kai Reiki. Jeho symboly a energie jsou však naprosto originální.

Seichem se nazývá zemským kruhem neboť se v něm blízce spojujeme s přírodními prvky – kruhem 6ti prvků – a skrze symboly pracujeme na svém zemském já. (oproti tomu Seichim kosmický kruh nás vede přes své stupně až k jednotě se Všehomírem a ke schopnosti vnitřního vhledu).

V poslední době se k nám z ciziny dostává spousta „nových „ systémů a tak v nich běžný spotřebitel začíná mít nepořádek. Každý systém nese jiné energie – byť téměř vždy je základním stavebním kamenem Usuiho Reiki. I já byla zejména ze začátku zmatena hlavně informacemi,  které kolem těchto linií kolovaly. Téměř každý systém byl připisován Egyptu, nebo alespoň Tibetu. Teprve až jsem osobně poznala všechny tyto systémy na vlastní kůži, mohla prozkoumat jejich původ, energie, symboly a přístupy, pochopila jsem jak velké rozdíly v nich jsou a jak obrovský přínos má každý z těchto systémů individuálně.

Díky tomu jsem pak pojmenovala SEICHEM zemským kruhem, kdežto SEICHIM kruhem kosmickým. Egyptský systém Cartouche se odloučil svou naprostou vyjímečností a Egyptské léčení vzniklo celé pouze na mém osobním spojení s vyššími energiemi a duchovními bytostmi.Připravuje adepta na snadné přijetí Cartuchovských vibrací a vyšší magie.  Starodávné skutečně egyptské léčení a učení mohlo vyjít na povrch po několika tisíci letech. Rasheeba prošla čištěním a dostala nový název Sheebara, aby tak s novou identitou a novými energiemi nesla i své „očištěné“ jméno. Jednotlivé dílečky skládanky zapadly do sebe.

Mnoho lidí reaguje podrážděně na existenci spousty nových i staronových systémů Reiki a dalších energetických technik. Zarytě se drží zuby nehty tohoto svého ostrůvku, jako by měli strach se byť na chvíli pustit. Vidí totiž svůj svět z příliš přízemní perspektivy (žabí perspektiva )místo, aby vzletěli a uviděli, že praoceán je plný podobných ostrůvků, ba i pevnin.

Jestliže takový postoj člověku vyhovuje, činí-li mu vize svobody a poznávání trýzeň, je v pořádku směr, který si vybral.

Lidé co milují život, jeho rozlišnosti barev, vůní a chutí, jeho nevyzpytatelnost a nekonečnost možností jež jim nabízí svobodu rozvoje, však získávají mnohem víc. Skrze odvahu získávají svobodu, skrze svobodu získávají růst a zkušenosti, s těmi jde ruku v ruce volná cesta k Bohu, a co je nejdůležitější, soulad s Jednotou. Dualita pro ně ztrácí na významu, neboť jedinou dualitou je pro ně Jin a Jang, jež v harmonii a rovnováze právě jednotu tvoří. Mám ráda příběhy a příklady jež ve své jednoduchosti řeknou mnohé.

Jsou lidé, kteří si vždy koupí bonbonieru jedné chuti, např. pralinkovou. I když jim někdo nabídne různorodou bonbonieru, sáhnou pouze po pralince. To je v pořádku, pokud jim to tak chutná a vnitřně se necítí omezeni. Jestliže však začnou omezovat své okolí, tvrdit, že jediný pravý a dobrý bonbon je ten jeden co jim chutná a ty ostatní jsou podvod bez chuti, znamená to, že něco není v pořádku. A vyvstávají z toho otázky :

  • jak mohou kritizovat něco co sami „neochutnali“ ?
  • kde mají problém sami v sobě, že je rozlet druhých tak dráždí ?
  • pokud požadují, aby okolí respektovalo jejich volbu, proč nerespektují oni volby svého okolí ?

 

Meditace nad dualitou a  jednotou, nad pradávnými napojeními a svobodou může otevřít zrak mnohým………